Kadınları hayallerine bir adım daha yaklaştıracak

57 ülkede 300 bin kuaför salonunda tüketiciyle buluşan Matrix, Hayalindeki Sen Ol projesi ile dar gelirli kadınların hayatlarına dokunmayı hedefliyor. Proje kapsamında Sedef Çalarkan’ın özel olarak tasarladığı Hayalindeki Sen Ol T-shirtleri, 1V1Y.com’da satışa sunulacak. Elde edilecek gelir, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’na bağışlanacak

Matrix “Hayalindeki Sen Ol” projesiyle, kadınlara destek olmayı amaçlıyor. Matrix Pazarlama Müdürü Necibe Özer ile bir söyleşi gerçekleştirdik.

Hayalindeki sen Ol projesinin hikayesini öğrenebilir miyiz? Projenin hedefi ne?

L’Oréal bünyesinde 57 ülkede, 300 bin kuaför salonunda kadınlarla buluşan profesyonel saç bakımı ve boya markası Matrix olarak Hayalindeki Sen Ol projesi ile kişiliklerini ve ideallerini hem hayatına hem dış görünüşlerine yansıtmayı hedefleyen kadınlara destek olmayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede tasarımcı Sedef Çalarkan tarafından tasarlanan ve İçinden Moda çıkan Alışveriş Sitesi 1V1Y.COM işbirliğiyle satışa sunulan tasarım tshirt’lerin satışından elde edilen gelir, Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı’nın (KEDV) dar gelirli kadınlar için sağladığı ekonomik güçlendirme ve girişim destek fonuna aktarılacak. Kısaca tüm Matrix kadınları tüm KEDV kadınlarına destek verecek de diyebiliriz. Markamız ile Türkiye’nin birçok ilindeki kuaför salonlarına ulaşıyoruz. Doğu’dan Batı’ya kadar tüm kadınlarla iç içe bir çalışma içerisindeyiz diyebiliriz. 

Daha önce yaptığınız bir STK çalışması var mı?

Geçtiğimiz sene bitkisel içerikli bakım markamız Biolage özelinde bir STK çalışması gerçekleştirdik. Proje kapsamında tüketicilerimizin Biolage bakım ürünleri alımlarından gelen gelirin bir kısmı Doğal Hayatı Koruma Vakfı’na (WWF) bağışlandı.

Bundan sonra planladığınız başka sosyal sorumluluk projeleri var mı?

Sosyal sorumluluk projelerini hayata geçirmek ve sürdürülebilinir projelere imza atmak Matrix olarak çok önem verdiğimiz bir konu. Kadın odaklı STK’larla işbirliği yapmak elbette en büyük hedefimiz.

Çalarkan bizim için doğru isim

Neden Sedef Çalarkan’ı seçtiniz?

Sedef Çalarkan konsept tasarımcısı olarak çok renkli ve hayal dünyası çok geniş biri. Ayrıca babası Demir Çalarkan, Türkiye’de binin üzerinde kuaför yetiştirmiş duayen bir kuaför. Sedef Hanım da bir insanın hayalinin gerçekleşmesine katkıda bulunmak istedi. Kuaför hedefli marka olduğumuz için Sedef Hanım bizim için doğru bir tasarımcıydı.

Diğer Haberler
Haber Tarihi: 03.03.2014

5 altın kurala uymalı!

Uluslararası kariyer hedefleyenler...

Haber Tarihi: 03.03.2014

Başvuruları kaçırmayın!

Anadolu Efes’in Anadolu Efes sürdürülebilir turizm için yerel projelere bu yıl da destek verecek

Haber Tarihi: 03.03.2014

Ödüle giden yolu arkadaşlar çiziyor

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası şirketlerinden ING Emeklilik yeni bir ödüllendirme sistemine geçti...

Haber Tarihi: 03.03.2014

Smartteam web sitesine taşındı

Sertrans Logistics, Smartteam modülünü internet sitesinde faaliyete geçirdi...

Haber Tarihi: 03.03.2014

Öğrenciler için vergi maratonu

Türkiye temsil edilecek...